حلزون تراپی چیست؟

حلزون یک داروی زنده است. اشتباه نکنید، برای درمان توسط این جاندار لازم نیست آن را مانند قرص با یک لیوان میل کنید. روش درمانی که در آن از حلزون استفاده می‌شود را حلزون تراپی یا حلزون درمانی می‌‌خوانند و برای رفع مشکلات پوستی از آن استفاده می‌کنند. البته دقت کنید که هر نوع حلزونی را بر روی پوست قرار نمی‌دهند و این کار نیز مانند بقیه کارها، نیاز به ابزار مخصوص به خود دارد. از این روش درمانی برای بازسازی سلول‌های پوست، جوان‌سازی و شفاف کردن پوست و مبارزه با عفونت‌های پوستی که گاهی فرد با آن درگیر است، استفاده می‌کنند.

حلزون‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

هرچیزی در این عالم، هم تاثیرات مثبت دارد و هم تاثیرات منفی. درست مانند حلزون؛ که اگر به باغات حمله کند، به عنوان یک آفت شناسایی شده و همه در صدد بر می‌آیند تا با آن مقابله کنند. اما هنگامی که بر روی پوست انسان قرار می‌گیرد، می‌تواند مانند یک دارو و روش درمانی به کار برده شود.

این جانور نرم‌تن در کل دنیا برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بعضی از کشورها به عنوان یک ماده‌‌ی خوراکی استفاده می‌شود و طرفداران زیادی هم دارد. هم‌چنین می‌توان در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی نیز از آن استفاده کرد. از ماده‌ای که در درون این نرم‌تن وجود دارد کرم‌ها و ژل‌های لاغری و یا در تولید خمیر دندان و شامپو استفاده می‌کنند.

هم‌چنین می‌توانند به عنوان حیوانات خانگی نیز موجبات سرگرمی شما را فراهم کنند. البته در این مورد دقت کنید که حیوان، دچار اذیت و آزار نشود.

حلزون تراپی (حلزون درمانی) چیست؟

اگر تا به حال نام این روش را نشنیده‌اید تعجب نکنید؛ زیرا به تازگی این روش در ایران مورد استفاده قرار  گرفته است. این روش، یکی از رو‌ش‌های درمانی کهن در دنیا محسوب می‌شود و در بسیاری از کشورهای آسیای شرقی کاربرد آن مرسوم است. در این روش درمانی، یک پزشک، یک طبیب مجرب در زمینه طب سنتی و یا حتی یک آرایشگر می‌تواند به عنوان یک حلزون تراپیست وارد عمل شود و کارهای درمانی را بر روی پوست انجام دهد.

در این روش، حلزون را بر روی پوست قرار می‌دهند و حلزون در طی حرکتی که انجام می‌دهد، مخاطی را ترشح می‌کند. این مخاط از منافذی که روی بدن این جاندار قرار دارد ترشح می‌شود. گفته می‌شود زمانی که آن‌ها در استرس و اضطراب باشند، مخاط ترشح شده، تاثیر بهتری دارد. این مخاط مانند یک ماسک طبیعی رفتار کرده و به ترمیم و دوباره سازی سلول‌های پوست کمک می‌کند. این مخاط خاصیت درمان‌کنندگی دارد و برای بیماری‌های پوستی استفاده می‌شود.

در یونان قدیم، از مخاط حلزون برای برخی بیماری‌های داخلی بدن مانند سوءهاضمه یا سرفه نیز استفاده می‌کردند. جالب است بدانید که، حلزون، زمانی که صدفش مورد آسیب قرار می‌گیرد، این ماده را ترشح می‌کند و از این راه، صدف شکسته و آسیب دیده، ترمیم می‌شود.

تاریخچه حلزون تراپی (حلزون درمانی)

دانشمند معروف یونانی، بقراط، اولین کسی بود که حلزون را به عنوان یک درمان برای مشکلات پوستی، توصیه کرده بود. او دو هزار سال پیش، این جانداران را تکه‌تکه کرد و  سپس آنها را در شیری که ترش‌مزه بود قرار داد و مخلوط کرد و از ماده‌ی حاصله یک ضماد و مرهم، برای درمان التهابات پوستی استخراج کرد. بقراط معتقد بود که این ماده، به دلیل خواص اعجاب‌انگیز و رطوبت بالا، نقش بسیار زیادی در ترمیم التهاب دارد. او ضمنا به این موضوع دست یافته بود که، اگر از این ماده در مدت طولانی استفاده شود، باعث روشن‌تر شدن و درخشان‌تر شدن پوست می‌شود.

بعد از بقراط، درمان‌گران دیگری روی کار آمدند و از ریسه‌ها یا ترشحات حلزون، به عنوان یک روش درمانی طبیعی استفاده کردند. در سال‌های اخیر نیز، کشور ژاپن دست به ابتکار عمل جالبی زده است و از این نرم‌تن برای طراوت بخشیدن به پوست خانم‌های ژاپنی بهره برده‌‌است.

 

 

شباهت بین پوست حلزون و پوست انسان

مطمئنا این قضیه را نمی‌دانستید. البته این شباهت اصلا ظاهری نیست و به ترکیباتی که در پوست این دو وجود دارد بر می‌گردد. در پوست انسان و حلزون هر دو ترکیبات الاستین و کلاژن وجود دارد و ضمنا تعادلی که بین این ماده وجود دارد نیز، در هر دو مشابه است.  به همین علت است که ترشحات این جاندار، می‌تواند به کمک پوست ما آمده و موجب پاکسازی و جوان‌سازی پوست آن شود.

ترکیبات مفید و موثر مخاط حلزون برای جوان سازی پوست

آلانتوئین

اولین ماده‌ای که می‌توان نام برد، آلانتوئین است. این ماده، به دلیل تاثیرات اعجاب‌انگیزی که دارد، به کمک پوست آمده و سلول‌های مرده را از بین برده و باعث ایجاد سلول‌های جدید می‌شود و از این طریق، به جوان‌‌سازی کمک می‌کند. این ماده، می‌تواند به عنوان یک ترمیم‌کننده نیز وارد عمل شود و برای کسانی که دچار خراش یا سوختگی هستند بسیار کارگشا باشد و در ایجاد یک پوست بدون خراش و جای سوختگی کمک کند.

تاثیر دیگری که این ماده می‌تواند داشته باشد، یک اثر حفاظتی است. به این ترتیب که با قرار گرفتن بر روی پوست، این امکان را فراهم می‌کند تا دیگر تحت تاثیر آثار مخرب مواد شوینده و شیمیایی قرار نگیرد.

ویتامین‌ها و پروتئین‌ها

مخاط حلزون با داشتن ویتامین‌‌هایی مانند E، A و C  نیز قادر است از پوست در برابر آسیب‌های محیطی و خارجی حمایت کند. حضور پروتئین در بدن نیز، به فرد کمک می‌کند که پوست نرم‌تری داشته باشد. از این دو جهت مخاط حلزون قابل توجه است.

آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی

همان‌طوری که در جریان هستید آکنه یکی از بیماری‌های پوستی است که در اثر عفونت‌ ایجاد می‌شود. مخاط حلزون با داشتن آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی، به مبارزه با این عفونت‌ها برخواسته و به شما برای داشتن پوستی بدون آکنه کمک فراوانی خواهدکرد.

کلاژن و الاستین

این دو ماده هم در مخاط حلزون مشاهده می‌شوند و هم در پوست انسان. به دلیل این تشابه است که این جاندار تا این حد می‌تواند تاثیرات خوب و مثبتی بر روی پوست انسان بگذارد و سبب شده، استفاده از حلزون تراپی بسیار بیشتر از قبل مورد توجه خانم‌ها قرار بگیرد.

کلاژن و الاستین هر دو در پوست حضور دارند و هر یک وظیفه‌ای به عهده دارند. کلاژن نرمی و استحکام در پوست را باعث می‌شود اما با بالارفتن سن، میزان تولید آن کاهش پیدا می‌کند. الاستین نیز در ارتجاعی بودن پوست دخالت دارد. به خاطر وجود این ماده است که وقتی بافت یا پوست تحت کشش باشد، دو مرتبه به حالت اولیه خود برمی‌گردد.

به مرور زمان و با افزایش سن و گاهی به خاطر بی توجهی‌هایی که به پوست می‌شود، لازم است از موادی مانند کرم‌ها یا حلزون‌ها، برای برگرداندن خصوصیات از دست رفته پوست، استفاده کرد تا پوست بتواند این کاهش کلاژن را جبران کند و استحکام خود را باز یابد.

اسید گلیکولیک

این ماده نیز مانند یک لایه‌بردار رفتار کرده و سلول‌های مرده را از بین می برد و به جای آن سلول‌های جدید را جایگزین می‌کند و از این طریق باعث جوان‌سازی پوست می‌شود. ضمنا این ماده با نفوذ به لایه‌های عمیق‌تر پوست، می‌تواند تاثیرات این چنینی نیز داشته باشد و از این طریق، خواص درمانی را به صورت عمیق‌تر اعمال کند.

مواد آنتی‌اکسیدانی

همان طور که در جریان هستید، رادیکال‌های آزاد، موجب ایجاد لکه‌های قهوه‌ای بر روی پوست می‌شوند. علاوه بر ایجاد این لکه‌ها، کاهش کلاژن‌سازی و افزایش چین و چروک‌های روی پوست را نیز موجب می‌شوند. مواد آنتی‌اکسیدانی، تاثیرات مخرب رادیکال‌های آزاد را از بین‌ می‌برد و به جوان‌سازی سلول‌های پوست، کمک فراوانی خواهد کرد.

تاثیرات مثبت حلزون تراپی و حلزون درمانی بر روی پوست

این روش درمانی ممکن است که تا به حال به گوش شما نخورده باشد، اما کسانی که از آن استفاده کرده‌اند، آثار و نتایج مثبت آن را دیده‌اند. از بین آثار حلزون برای پوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

التهابات پوستی را از بین می‌ببرد.

در درمان آکنه و عفونت‌های پوستی، مفید است.

به جوان‌سازی پوست کمک شایانی می‌کند؛ که آن هم به دلیل کلاژن و الاستین موجود در مخاط حلزون است. این عمل از طریق ایجاد سلول‌های سالم و از بین رفتن سلول‌های مرده ایجاد می‌شود.

باعث از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای روی پوست می‌شود.

به دلیل آنتی‌اکسیدان‌هایی که در آن وجود دارد، از تاثیر رادیکال‌های آزاد ممانعت به عمل آورده و چین و چروک و پف‌های صورت را برطرف می‌کند.

باعث افزایش نرمی و رطوبت پوست می‌شود.

سلول‌هایی که در اثر اشعه ماوراء بنفش از بین رفته‌‌‌اند، را بازسازی و ترمیم می‌کند.

سطح پوست را روشن و درخشان می‌کند.

با عفونت‌های پوستی مبارزه می‌کند.

جای جوش، زخم‌های و خراش‌های پوستی را کم‌رنگ‌تر می‌کند.

در تجدید سطح پوست نقش زیادی دارد.

افزایش قدرت نوسازی پوست

از بین رفتن چروک‌های پوستی به خاطر وجود کلاژن

خواص ضد میکروبی دارد.

یک لایه‌بردار طبیعی پوست محسوب می‌شود

در درمان قرمزی پوست، تاثیر زیادی دارد.

زخم آکنه را به سرعت التیام می‌بخشد.

در کاهش آسیب‌های رادیکال‌های آزاد نقش زیادی دارند

در آموزشگاه زیبایی آنامیس، با انجام یک حلزون تراپی حرفه‌ای و عالی، به تمام نکات و مزیت‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، خواهید رسید. در این سالن، با رعایت تمام نکات و ریزه‌کاری‌هایی که در این رابطه وجود دارد، شما صاحب پوستی خواهید شد که همگان غبطه داشتن آن را می‌خورند. ما با داشتن چندین سال تجربه در این مورد، همه آنچه که شما می‌خواهید را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

تعداد جلسات حلزون تراپی (حلزون درمانی)

اینکه چند بار در سال از این روش استفاده کنید کاملا به سن شما بستگی دارد. معمولا توصیه بر این است که حداقل هر ماه یکبار از حلزون تراپی استفاده گردد. با این حال، دوره انجام حلزون تراپی با در نظر گرفتن شرایط سنی و پوستی و بقیه موارد تعیین می گردد.

مضرات حلزون تراپی (عوارض حلزون درمانی)

استفاده از حلزون خطر و عوارض خاصی ندارد؛ اما ممکن است عده‌ای به مخاط آن، حساسیت نشان بدهند. اگر برای اولین بار است که از این روش استفاده می‌کنید، حتما به نزد یک متخصص رفته و  از این روش درمانی استفاده کنید. نکته دیگر آنکه، ابتدا کمی از مخاط را بر روی پوست قرار دهید و در صورت مشاهده‌نشدن حساسیت، به استفاده از آن ادامه دهید. به طور کلی تابحال مضرات حلزون تراپی به طور جدی مشاهده نشده است.

 

 

نکات مهم قبل از انجام حلزون تراپی (حلزون درمانی)

برای انجام حلزون تراپی یا حلزون درمانی هم، می‌توانید به مراکزی که این کار را برای شما انجام می‌‌دهند مراجعه کنید و هم می‌توانید در منزل از این روش استفاده کنید. البته قبل از آن حتما با فردی که در این زمینه آگاهی لازم را دارد، مشورت کنید و سپس اقدام به تهیه حلزون‌ها کنید.

قبل از انجام حلزون تراپی به این نکات حتما دقت کنید و برای گرفتن نتیجه‌‌ی بهتر، آن‌ها را به کار بگیرید:

حتما پوست صورت را با آب و صابون تمیز کرده و بشویید و کاملا آب‌شویی کنید.

اگر امکان بخور پوست برایتان فراهم است، حتما این کار را انجام دهید تا منافذ پوست باز شوند و مخاط به داخل پوست نفوذ بیشتری داشته باشد و شدت تاثیر نیز افزایش پیدا کند.

پوستتان را خشک کنید و یک کلاه یا چیزی شبیه به آن که بتواند موهای شما را بپوشاند بر روی سر خود قرار دهید تا حلزون‌ها، تنها روی پوست شما حرکت کنند و بقیه نواحی را تحت تاثر قرار ندهند.

قبل از آنکه حلزون را بر روی پوست قرار دهید، آن را زیر آب برده، تا به اصطلاح بیدار شود و کاملا آن را با دست بشویید؛ سپس آن‌ها را با دستمال کاغذی کاملا خشک کنید

چند عدد حلزون را بر روی پوست قرار داده و اجازه دهید که به مدت ۲۰ دقیقه، تمام پوست آغشته به مخاط آن باشد.

بعد از گذشت این زمان، پوست در حدود ۵ دقیقه ماساژ دهید تا میزان جذب مواد افزایش پیدا کند.

بعد از ماساژ نیم تا یک ساعت صبر کنید تا مواد موثره‌ای که داخل مخاط است کاملا به خورد پوست برود. در این مرحله بهتر است صبور باشید؛ زیرا هرچه که مدت زمان گذشت مخاط روی پوست بیشتر باشد، تاثیرات بیشتری را خواهید دید.

بعد از گذشت مدت زمان لازم، پوست را شستشو دهید.

تعداد تکرار حلزون تراپی و حلزون درمانی در روز چقدر باید باشد؟

سوالی که بسیاری از افراد از ما می پرسند این است که بعد از حلزون تراپی چه کنیم و حلزون تراپی هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟ چنانچه در روز ۲ بار از این روش استفاده می‌کنید، بعد از گذشت ۱۵ روز که آن را استفاده کردید، ۵ روز به خودتان استراحت بدهید و مجددا ۱۵ روز آن را انجام دهید و سپس دوباره ۵ روز کار را متوقف کنید.

تمام آن چیزی که در مورد حلزون تراپی یا همان حلزون درمانی از اطرافیان خود، شنیده‌اید فراموش کنید و تنها با داشتن تجربه‌ای منحصر به فرد، به زیبایی و درخشندگی پوست خود بیندیشید. یکی از بهترین سالن‌های زیبایی در شهر تهران، که شنیده‌های شما را به واقعیت تبدیل خواهد کرد، سالن زیبایی ماست. برای دریافت نوبت و تجربه داشتن پوستی شفاف و صاف، کافی است با ما تماس بگیرید. همه آنچه شما از حلزون تراپی توقع دارید، ما به شما ارائه خواهیم کرد.

نکاتی مهم برای حلزون تراپیست های گرامی

چند نکته برای کسانی که حلزون تراپی (حلزون درمانی) را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند یادآوری می‌کنیم تا در حین انجام کار و بعد از آن، برای هیچ کس عوارضی پیش نیاید:

یک حلزون، یک شخص؛ شاید خنده‌دار باشد اما باید گفت که حلزون نیز مانند مسواک یک وسیله کاملا شخصی است و بهتر است که برای هر فرد، یک حلزون استفاده شود. سعی کنید در مرکزتان به این نکته توجه کنید.

حتما به مراجعین خود توصیه کنید که از خوردن داروهایی مانند کورتیزول‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها و کلا داروهای شیمیایی خودداری کنند؛ چون این کار باعث مرگ حلزون‌ها می‌شود.

اگر برایتان این امکان وجود دارد که هر فرد تا پایان دوره‌ی درمانی خود، از یک حلزون استفاده کند که بسیار عالی ‌است؛ اما اگر چنین امکانی فراهم نیست، یک هفته حلزون‌ها را به خاک برگردانید. در این صورت می‌توان از آن‌ها برای شخص دیگری استفاده کرد.

حتما قبل از استفاده سعی کنید، مقدار کافی غذا به آنها بدهید.

این جاندارن ساکت و آرام را بدون اینکه تحت کوچکتری فشاری قرار بگیرند، روی پوست قرار دهید.

از یک حلزون، هفته‌ای بیشتر از ۳ بار استفاده نشود.

انجام حلزون تراپی در خانه (منزل) امکان‌پذیر است؟

جواب این سوال بله است. اما باید سعی کنید که شرایطی را برای نگهداری از حلزون‌ها فراهم کنید. حلزون‌ها اگر در طبیعت زندگی کنند، معمولا ۱۰ سال طول عمر دارند. نگهداری حلزون‌ها در منزل کار بسیار راحت و ساده‌ای است اما نیاز است که شما نکاتی را در مورد آن‌ها رعاتی کنید:

نگهداری آن‌ها بسیار کم‌خرج بوده و برای سایر جانوران نیز خطری ندارند.

سعی کنید برای نگهداری آنها از ظروف پلاستیکی با شیشه‌ای که سطوح بزرگی دارند استفاده کنید.

درب شیشه‌ها یا ظروف را با پارچه‌هایی که توری هستند بپوشانید تا به آن‌ها هوا و اکسیژن کافی برسد.

غذای آنها کاهو، برگ درختان مثل توت، انگور و … است.

سعی کنید محیطی که از آن‌ها نگهداری می کنید حتما تمیز و مرطوب باشد.

غذای‌شان را تمیز بشویید و بعد در اختیارشان قرار دهید.

از دادن غذایی که به اصطلاح کهنه است و چند روز در ظرف مانده خودداری کنید.

ظروف را هر زمانی که حس کردید نیاز است، بشویید.

هر چند وقت یک‌بار آن‌ها را به حمام برده و شستشو دهید.

برای اینکه حلزون‌ها بتوانند تولید مثل کنند، حتما باید در زیر آن‌ها خاک وجود داشته باشد؛ در صورت عدم وجود، نمی‌توانند تخم‌ریزی کنند و می‌میرند.

هر روز مقداری آب داخل ظرف محتوی حلزون‌ها اسپری کنید.

این جانداران به آفت‌کش‌ها حساسیت دارند، پس سعی کنید از گیاهانی استفاده کنید که ارگانیک هستند و در طی پروسه تولید آن‌ها، از آفت‌کش‌ها استفاده نشده باشد.

 

 

سوالات متداول در زمینه حلزون تراپی (حلزون درمانی)

فواید حلزون تراپی و حلزون درمانی برای پوست چیست؟

یکی از خواص حلزون برای پوست این است که باعث افزایش رطوبت پوست و جوان‌سازی می‌شود. در از بین بردن جای جوش، آکنه و چین و چروک‌های صورت هم می‌تواند به شما کمک کند.

آیا مخاط حلزون خطرناک است؟

این مخاط مسموم کننده نیستند. البته نوعی از حلزون‌های غول‌پیکر آفریقایی  هستند که می‌توانند باعث انتقال بیماری شوند. اگر انسان حلزون را مصرف کند و یا به بیان دیگر آن را ببلعد، ممکن است این بیماری‌ها به او منتقل شود اما در حالت عادی به هیچ عنوان مخاط حلزون خطرناک نیست.

کرم حلزون بهتر است یا حلزون تراپی و حلزون درمانی؟

همان‌طور که در جریان هستید، کرم‌ها در محیط‌های آزمایشگاهی تولید می‌شوند و در طی پروسه تولید ممکن است خواص ماده‌ای که قرار است به کرم یک ویژگی منحصر به فرد ببخشد، کاهش پیدا کند. به عنوان مثال، همین کرم‌های حاوی ترشحات حلزون را در نظر بگیرید. این ترشحات حلزون‌ها ممکن است در طی تولید، از خاصیتشان کاسته شود و به همین دلیل نمی‌توانند آن تاثیر لازم را داشته باشد. پس بهتر است اگر به دنبال آن هستید که برای بهبود وضعیت پوستتان کاری انجام دهید، از روش‌های ارگانیک و طبیعی استفاده کنید. اگر خواهان آنید که از خواص ترشحات حلزون بهره ببرید، یکی از ساده‌ترین کارها، حلزون تراپی است که تاثیرات مثبت زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

غذای حلزون چیست؟

غذای حلزون ها برگ ها و موارد مشابه می باشد. در دوره های آموزشی حلزون تراپی به طور کامل نحوه نگهداری حلزون توضیح داده خواهد شد.

پرورش حلزون در خانه (آموزش پرورش حلزون طبی)

در مورد اینکه چطور حلزون های طبی پرورش دهیم و حتی این پرورش حلزون در خانه انجام شود، به طور کامل در دوره های آموزشی شرح داده خواهد شد و شما به طور کامل و قدم به قدم با این موارد آشنا و آنها مسلط خواهید شد.

آیا حلزون‌ها می‌توانند شما را گاز بگیرند؟

گفته می‌شود که حلزون‌ها، دندان‌هایی دارند تا بتوانند از برای خوردن برگ درختان استفاده کنند. این امکان که آنها شما را گاز بگیرند بسیار کم است؛ اما اگر این کار را هم انجام بدهند، فک آنها  قدرت ضعیفی دارد و نمی‌تواند تاثیری بگذارد که شما متوجه شوید. به عبارت دیگر، چیزی به نام گاز گرفتن حلزون وجود ندارد.

آیا حلزون‌ها سمی هستند؟

حلزون‌هایی که شما در باغات می‌بینید سمی نیستند. جالب است که حتی خوردن آنها نیز، مشکلی ایجاد نمی‌کند. تنها حلزون‌های مخروطی دریایی هستند که سمومی در بدن خود دارند و می‌توانند مسمومیت ایجاد کنند.

هزینه و قیمت حلزون تراپی و حلزون درمانی چقدر است؟

کلیه هزینه ها در این زمینه متفاوت بوده و با توجه به نوع و سطح کار تعیین می‌گردد. شما در سالن زیبایی ما، از مناسب ترین تعرفه در کنار کیفیت، ظرافت و دقت کار بهره خواهید برد. جهت اطلاع از نحوه انجام، شرایط، تعرفه، هزینه و قیمت خدمات حلزون تراپی یا حلزون درمانی کافیست با ما تماس بگیرید.

مرکز آموزش حلزون تراپی و حلزون درمانی در تهران کجاست؟

چنانچه قصد دارید شما نیز یکی از هنرآموزان این حرفه باشید، فاصله زیادی تا محقق شدن آرزوهایتان وجود ندارد. کافیست در دوره های آموزش حلزون درمانی و حلزون تراپی در تهران که توسط اینجانب برگزار و اجرا می گردد به طور کامل با مباحث این حوزه و نحوه انجام به صورت کاملا عملی برخوردار گردید. ضمناً کلیه هنرآموزان عزیز از پشتیبانی آنلاین دائم برخوردار خواهند بود.

مدرک حلزون تراپی معتبر نیز ارائه می شود؟

بله پس از طی کردن دوره آموزشی حلزون تراپی در آکادمی لی لی، مدرک معتبر نیز به شما اعطا خواهد شد.